Zostań Odkrywcą Rydułtów!
17-08-2016, Administrator
Powrót
Drukuj
Pdf

Czy dobrze znasz Rydułtowy? Przekonasz się o tym już wkrótce! Zapraszamy Cię w podróż szlakiem 20 miejsc, z których każde kryje w sobie ciekawą historię! Jeśli odwiedzisz wszystkie miejsca i rozwiążesz towarzyszące im zadania, to przyjmiemy Cię do wyjątkowego grona Odkrywców Rydułtów i otrzymasz pamiątkowy certyfikat! Nie zwlekaj! Ubierz wygodne buty i obudź w sobie chęć przygody – już za chwilę wyruszamy!

Przygotowana przez Miasto Rydułtowy gra to aktywna forma poznawania tego, co w mieście najciekawsze. W wybranych miejscach czekają na Ciebie zagadki i zadania. Od Ciebie zależy, czy rozwiążesz je wszystkie jednego dnia, czy podzielisz zabawę na etapy. By gra była przyjemniejsza zaproś do wspólnej zabawy rodzinę albo przyjaciół. Każdy z Was będzie grał o swój Certyfikat Odkrywcy Rydułtów, ale z pewnością wspólnie będzie Wam łatwiej i weselej!


Twoim celem jest odwiedzenie w dowolnej kolejności wszystkich miejsc zaznaczonych symbolami na planie miasta, dopasowanie do miejsc opisów, które znajdują się w treści tej karty oraz rozwiązanie towarzyszących im zadań. Podczas wykonywania zadań przyda się telefon z czytnikiem kodów QR oraz aparatem fotograficznym. Można zastąpić telefon aparatem fotograficznym. Wtedy zdjęcia z wyprawy będą lepszej jakości, a kod kreskowy (sfotografowany) odczytasz w domu przy użyciu komputera. Rozwiązania zadań wpisz w wyznaczone miejsca.


W zamian za Kartę z kompletem prawidłowych rozwiązań otrzymasz pamiątkowy Certyfikat Odkrywcy Rydułtów! Kartę po zakończeniu gry możesz wrzucić do specjalnej skrzynki przy Urzędzie Miasta (przy ul. Ofiar Terroru 36). Kartę możesz też wysłać pocztą, albo przyjść z nią osobiście w godzinach pracy Urzędu. Więcej o tym dowiesz się tu: www.gramiejska.rydultowy.pl.


W grze można brać udział indywidualnie albo w drużynie rodzinnej lub grupie przyjaciół. Do udziału w grze będzie potrzebna specjalna Karta Gry, którą będzie można pobrać w wersji papierowej lub elektronicznej do samodzielnego wydruku.


Celem gry jest odwiedzenie wszystkich wskazanych w Karcie Gry miejsc i wykonanie przypisanych do nich zadań. Nagrodą za wypełnienie tej misji będzie spersonalizowany Certyfikat Odkrywcy Rydułtów, który otrzyma się za oddanie wypełnionej prawidłowo Karty Gry. Przy zabawie w drużynie zadania Karty Gry będą wykonywane wspólnie, co usprawni i umili udział w zabawie, ale każda osoba będzie miała swoją Kartę Gry, by docelowo każdy w zespole mógł otrzymać swój spersonalizowany Certyfikat.


Karta Gry dla dorosłych będzie obejmowała te same miejsca, które obejmie Karta Gry dla dzieci, dzięki czemu będzie można wykonywać zadania obu Kart równolegle, co ułatwi udział w zabawie zespołom z dziećmi.


Istnieje możliwość wykonania wszystkich zadań za jednym podejściem, w ciągu kilku godzin, lub można będzie wykonywać grę etapami, odwiedzając w kolejnych wolnych chwilach kolejne miejsca opisane w Karcie Gry.


Karta Gry będzie stylizowana na tajemniczą starą mapę, z zachęcającym hasłem „Zostań Odkrywcą Rydułtów!”. Po przeczytaniu zaproszenia do wspólnej przygody gracz przygląda się znajdującemu w Karcie fragmentowi planu miasta (wystylizowanemu graficznie i kolorystycznie tak, by pasował do klimatu Karty) i widzi 20 zaznaczonych na planie miejsc. Miejsca są oznaczone symbolami, a nie numerkami, czy literkami. Symbole będą nawiązywały do charakteru miejsca i nadadzą całej karcie jeszcze więcej tajemniczości. Z praktycznego punktu widzenia taki system spowoduje, że nie będziemy narzucać w żaden sposób kolejności pokonywania punktów, a dodatkowo utrudnimy grę, bo przed przystąpieniem do każdego z zadań trzeba będzie skojarzyć je z odpowiednim miejscem na planie. W każdym miejscu będzie do wykonania jakieś tajemnicze zadanie. Jeśli graczowi uda się wykonać wszystkie zadania, to będzie mógł nazywać się Odkrywcą Rydułtów i na dowód tego otrzyma na wskazany adres e-mail pamiątkowy certyfikat. Będzie kilka możliwości oddania Karty oraz otrzymania Certyfikatu, by było to jak najprostsze w obsłudze zarówno dla graczy jak i dla operatora Gry, czyli Urzędu Miejskiego w Rydułtowach.


Pierwsze wzmianki o Rydułtowach pochodzą z dokumentu sprzed blisko 800 lat! Kto założył miejscowość? Trudno to ustalić, ale wszystko wskazuje na Rudolfa, właściciela tych ziem z 1300 roku. Sama nazwa miejscowości zmieniała się przez wieki kilka razy, od Rudolphi Villa poprzez Rudosdorf, Rynolticz, aż do obecnej nazwy Rydułtowy, którą przyjęto w XX wieku. Herb miasta, przedstawiający skrzyżowane grabie na błękitnym tle, używany jest od XVIII wieku (herb Rydułtów Dolnych).


Ważnym miejscem w życiu miasta jest kopalnia. Z kopalnią związane jest górujące nad Rydułtowami miejsce, które stało się dla wielu symbolem miasta. O czym mowa? Za kilka chwil zobaczysz sam. Poznasz też pozostałe atrakcje, zabytki i ciekawe miejsca.

Rydułtowska hałda
Rydułtowska Odprężalnia Sensoryczna ROSA
Rydułtowska Fikołkownia RAFA
Rydułtowskie Centrum Kultury FENIKS
Rydułtowskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ROKO
Tunel kolejowy (dworzec PKP)
Machnikowiec
KWK Rydułtowy i Izba Pamięci KWK Rydułtowy
Pomnik Walki i Zwycięstwa
Pomnik Jerzego Dembczyka
Cmentarz Ewangelicko-Augsburski
Pomnik przyrody SKAŁKA. Tablica ku czci ofiar hitlerowskiego terroru
Rynek
Kościół pw. św. Jerzego. Krzyż pokutny
Kolonia Karola – ul. Gen. Józefa Bema
Urząd Stanu Cywilnego - Willa Radlika
Park Utopca (ul. Ofiar Terroru)
Park Hvidovre
Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf